Peace and Human Rights for Croatian Primary Schools

Naziv projekta // Project name: Obrazovanje za mir i ljudska prava za hrvatske osnovne škole // Peace and Human Rights for Croatian Primary Schools

Trajanje projekta // Duration: 1997-1999

Priroda projekta // Nature of the project: znanstveni, nacionalni // scientific; national

Nositelj projekta // Institution/organisation in charge: Istraživačko-obrazovni centar za ljudska prava i demokratsko građanstvo // RTC

Koordinatorica // Coordinator: Prof. Vedrana Spajić-Vrkaš, Ph.D.

Financijska potpora // Financial support: Hrvatska komisija UNESCO-a, Vlada Kraljevine Nizozemske

Projekt “Mir i ljudska prava za hrvatske osnovne škole” je proveden 1997–1999. pod pokroviteljstvom Hrvatske komisije UNESCO-a, uz podršku vlade kraljevine Nizozemske. Projekt je stvorio konceptualni okvir za obrazovanje za ljudska prava na razini osnovnih škola, a isto tako i ozbiljnu osnovu za Nacionalni program obrazovanja za ljudska prava. Istraživačko-obrazovni centar za ljudska prava demokratsko građanstvo na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, nastavio je aktivnosti započete projektom. U sklopu toga su objavljeni sljedeći referentni materijali za nastavnike.

Peace and Human Rights for Croatian Primary Schools Project was conducted from 1997-1999 under the auspices of the Croatian Commission for UNESCO, with support of the Government of the Kingdom of Netherlands. It created a conceptual framework for human rights education at lower primary school levels, as well as formed the substantive basis of the National Human Rights Education Programme. The Research and Training Centre for Human Rights and Democratic Citizenship at the Faculty of Philosophy, University of Zagreb, has continued the activities commenced by the project. Within the following reference materials for educators have been published.

Peace&HR for Primary School – Final Report

Common Goals – Varieties of Approaches

Interdisciplinarni rječnik

Zbirka međunarodnih i domaćih dokumenata